تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

پوستر اولین دورۀ «المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان» رونمایی شد

پوستر اولین دورۀ «المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان» رونمایی شد

 

از پوستر اولین دورۀ «المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان» (جام شهر) رونمایی شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان و هیأت های ورزشی، اولین دورۀ المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان را با عنوان «جام شهر» برگزار می‌کنند.
شهردار کرمان در نشست اعضای شورای سیاست‌گذاری اولین دورۀ المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان با عنوان «جام شهر» که با رونمایی از پوستر این رویداد ورزشی همراه بود، ایجاد شادابی و نشاط در جامعه را از اقدامات بسیار مفید در شرایط خاص امروز دانست و گفت: در شرایط همه‌گیری کرونا و محدود بودن استفاده از فضاهای سرپوشیده، بعضی از برنامه‌های شهرداری به سمت استفادۀ بیشتر از فضای مجازی سوق داده شده است.
سیدمهران عالم‌زاده با تأکید بر اینکه به‌طور قطع این رویداد ورزشی موجب ایجاد شادی و نشاط در محله‌ها خواهد شد، ورزش را زمینه‌ای مناسب برای ایجاد شهر پایدار بر مبنای انسان‌های پایدار و سالم دانست و گفت: شهر سالم، مستلزم داشتن مردمان سالم است و ورزش، در سلامت جسم و روان شهروندان یک شهر نقش بسزایی دارد.
وی ادامه داد: آموزشِ ورزش باید از سنین کودکی آغاز و در محله‌ها و مدارس به آن به‌عنوان جزیی از فرهنگ پرداخته شود.
شهردار کرمان، توسعۀ ورزش محله‌ها را به‌دلیل تعلق خاطر اهالی هر محله حائز اهمیت دانست و گفت: ورزش محله‌ها در فرهنگ و باورهای ما ریشه دارد؛ بنابراین، باید برای شکل‌گیری و سازمان‌دهی آن تلاش کنیم.
عالم‌زاده با بیان اینکه کشف استعدادها و نخبه‌های ورزشی در ابتدا از محله‌های شهر آغاز می‌شود، گفت: به‌طور قطع ورزش محله‌ای اثرات مطلوبی دارد و مشارکت مردم را افزایش می‌دهد.
وی ضمن ابراز امیدورای از تداوم این برنامه به‌صورت سالانه، بر شناخت هرچه بیشتر ورزش محله‌ها تأکید کرد و گفت: برای استمرار المپیاد ورزشی «جام شهر»، باید پیگیری‌های لازم انجام شود تا در آینده شاهد نتایج مثمر آن باشیم.
رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر کرمان و عضو ناظر شورای سیاست‌گذاری المپیاد ورزش شهروندی محله‌های کرمان نیز با بیان اینکه ورزش از طریق ارتقای سلامت، امید به زندگی را افزایش می‌دهد، ورزش شهروندی را از پارامترهای مهم ورزش همگانی دانست و افزود: برای ورزش شهروندی باید ابتدا فضا و بستر مناسب برای مشارکت همۀ اقشار جامعه فراهم شود.
احمد حسن‌زاده، ضمن تشکر از شهرداری کرمان به‌واسطه توجه به این مقوله ادامه داد: زمانی که محل برگزاری المپیاد ورزشی را محله‌های شهر انتخاب می‌کنیم، فضای ورزشی تعریف‌شده‌ای داریم که در آن همۀ اقشار فرصت مشارکت دارند و این مهم زمینۀ کشف استعدادها را فراهم می‌کند.
رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای اسلامی شهر کرمان و دیگر عضو ناظر شورای سیاست‌گذاری نیز برگزاری المپیاد ورزش شهروندی محله‌ها را حرکت خوبی در راستای ارتقای ورزش شهروندی دانست و از توجه ویژۀ شهردار کرمان به ورزش به‌خصوص ورزش بانوان قدردانی کرد.
زهرا لری، بر لزوم نظامندکردن ورزش محله‌ها تأکید کرد و با اشاره به کم‌تحرکی مردم تحت تأثیر زندگی آپارتمان‌نشینی و تحمیل هزینه‌های درمانی، توجه به ورزش محله‌ها را مهم دانست.
وی به توزیع مناسب وسایل ورزشی به‌خصوص وسایل تندرستی در محله‌های شهر اشاره کرد و توجه ویژه به ورزش کودکان را به‌واسطه دور نگه داشتن از آسیب‌ها و مضرات فضای مجازی، لازم برشمرد.
لری خاطرنشان کرد: توجه به ورزش افراد دارای معلولیت نیز به‌دلیل آسیب‌پذیر بودن این قشر ضروری است.
معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز به حمایت شهردار و اعضای کمیسیون‌های ورزش و جوانان، و فرهنگی، هنری و بانوان شورای اسلامی شهر کرمان از برنامه‌های این سازمان اشاره کرد و گفت: تاکنون، ۹۵ درصد پروژه‌های تعریف‌شده در حوزۀ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری محقق شده است.
محمد جهانشاهی به توسعۀ زیرساخت‌های ورزشی اشاره کرد و از راه‌اندازی نخستین مجموعۀ ورزش‌های ساحلی شهر کرمان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
وی با بیان اینکه در حوزۀ ورزش، تمام اقشار جامعه به‌خصوص افراد دارای معلولیت را در نظر گرفته‌ایم، گفت: با تلاش اداره ورزش و تفریحات سالم شهرداری و با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و پویایی در جامعه، اولین دورۀ المپیاد ورزش شهروندی را برنامه‌ریزی کردیم که با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، این مسابقات به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
معاون شهردار کرمان با اشاره به موافقت اعضای شورای اسلامی شهر کرمان با دستورالعمل و شیوه‌نامۀ اجرایی ورزش شهروندی محله‌ها و نظارت دو عضو شورای شهر بر برگزاری این المپیاد، از برگزاری این رویداد ورزشی براساس شیوه‌نامۀ مصوب خبر داد.
جهانشاهی به همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان و هیأت‌های ورزشی با شهرداری در برگزاری المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این رویداد ورزشی از ۱۵ تا ۲۵ اسفندماه برگزار خواهد شد.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با تأکید بر اینکه شهرداری به‌دنبال افزایش مشارکت نهادهای مردمی و شهروندان شهر کرمان در امور مختلف است، به تشکیل شورای سیاست‌گذاری اولین دورۀ المپیاد ورزش شهروندی محله‌های کرمان اشاره کرد و آن را متشکل از سازمان‌های مردم‌نهاد، شوراهای اجتماعی محله، شهرداری، هیأت‌های ورزشی، نهادهای متولی و مردم اعلام کرد و افزود: بخش زیادی از برگزاری این رویداد برعهدۀ مردم است.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان نیز ضمن تشکر از شهرداری کرمان به‌دلیل شروع این اقدام جدید و توجه به ورزش محله‌ها افزود: شهرداری تاکنون در توسعۀ زیرساخت‌های ورزشی اقدامات مطلوبی انجام داده است.
منصور دامغانی بیان کرد: از شورا و شهرداری کرمان به‌دلیل پیش‌قدم شدن در حوزۀ ورزش شهروندی در محله‌ها تشکر می‌کنم.
دبیر اجرایی المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان و رییس اداره توسعۀ ورزش و تفریحات سالم شهرداری کرمان نیز با بیان اینکه شرایط برگزاری ورزش حضوری در محله‌ها را نداریم، گفت: رشته‌های ورزشی که انتخاب شده، عموم مردم را دربر می‌گیرد.
ناصر کریمی از تعیین ۱۱ رشته ورزشی ویژه خانم‌ها و آقایان در همۀ رده‌های سنی خبر داد و افزود: تعدادی از این رشته‌ها مختص افراد دارای معلولیت و جانبازان است.
وی رشته‌های تعیین‌شده برای عموم را شامل شطرنج، پیلاتس، بازی فکری روبیک، آمادگی جسمانی، روپایی، طناب‌زنی، ورزش‌های رزمی، کاراته و اسکیت نمایشی اعلام و خاطر نشان کرد: دارت و والیبال نشسته نیز ویژۀ جانبازان و افراد دارای معلولیت است.
کریمی افزود: متقاضیان شرکت در المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان می‌توانند از طریق فرهنگ‌سرای مجازی خواجوی کرمانی شهرداری کرمان به نشانی: http://kvcc.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
در ادامه، عباس مصدقی، از اعضای شورای سیاست‌گذاری اولین دوره المپیاد ورزش شهروندی محله‌های کرمان، اقدام خوب شورا و شهرداری کرمان برای ورزش مردم را قابل ستایش دانست و افزود: خوشبختانه ورزش صبحگاهی در اغلب پارک‌ها همچنان ادامه دارد.
فاطمه جاودان، عضو دیگر شورای سیاست‌گذاری هم با بیان اینکه ورزش در واقع امید به زندگی برای سالمندان است و باعث نشاط و ایجاد روحیه در آن‌ها می‌شود، از شهردار کرمان به‌واسطه فراهم آوردن زمینه ورزش در محله‌ها تشکر کرد و خواهان فراهم آوردن تجهیزات ورزشی بیشتر در پارک‌ها شد.
علی ایلاقی، دیگر عضو شورای سیاست‌گذاری و مدیرعامل مؤسسه مردم‌نهاد «آوای فرشتگان» نیز با بیان اینکه بعضی از ورزش‌ها به‌راحتی در محله‌ها قابل انجام است، به ظرفیت ورزش «جهت‌یابی» در محله‌ها و پارک‌های شهر اشاره کرد.
لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست، علاوه بر رونمایی از پوستر اولین المپیاد ورزش شهروندی محله‌های کرمان (جام شهر)، اعضای شورای سیاست‌گذاری نیز، احکام خود را از شهردار کرمان و رییس شورای سیاست‌گذاری این رویداد ورزشی، دریافت کردند.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
لغو تمام برنامه‌های جمعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان تا اطلاع بعدی معاون شهردار کرمان خبر داد: لغو تمام برنامه‌های جمعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان تا...
اجرای حدود 220 ویژه‌برنامۀ فرهنگی‌هنری در ایام نوروز در نقاط مختلف شهر معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان:اجرای حدود 220 ویژه‌برنامۀ فرهنگی‌هنری در ایام...
دهم اردیبهشت‌ماه، آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانۀ جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک مدیر جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک شهرداری کرمان خبر داد:دهم اردیبهشت‌ماه، آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانۀ جشنوارۀ...
اقدامات مطلوب و قابل توجه شهرداری کرمان در حوزۀ گردشگری رییس هیأت‌مدیره جامعه هتل‌داران کشور بیان کرد:اقدامات مطلوب و قابل توجه شهرداری کرمان در حوزۀ گردشگری  ...
آماده‌سازی شهر کرمان به مناسبت نیمه شعبان و میلاد حضرت صاحب‌الزمان(عج) معاون شهردار خبر داد:آماده‌سازی شهر کرمان به مناسبت نیمه شعبان و میلاد حضرت صاحب‌الزمان(عج)   معاون شهردار...
اجرای ویژه‌برنامه «گل‌ بستون» در ایام نوروز/ برگزاری جشنواره جهانی نقاشی کودک معاون شهردار کرمان خبر داد: اجرای ویژه‌برنامه «گل‌ بستون» در ایام نوروز/ برگزاری جشنواره جهانی نقاشی کودک...
بزرگ‌ترین مرکز فروش صنایع دستی استان راه‌اندازی می‌شود با همکاری شهرداری کرمان و صندوق کارآفرینی امید؛بزرگ‌ترین مرکز فروش صنایع دستی استان راه‌اندازی می‌شود    ...
گرامی‌داشت یک‌صدسالگی شهرداری کرمان بین دو نیمه بازی «پرسپولیس» و «مس نوین کرمان» انجام گرفت؛گرامی‌داشت یک‌صدسالگی شهرداری کرمان   بین دو...
انعقاد تفاهم‌نامۀ همکاری بین سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان برای نخستین‌بار انجام گرفت؛انعقاد تفاهم‌نامۀ همکاری بین سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی...
معاون شهردار کرمان تأکید کرد: ضرورت تلاش برای ارزش‌آفرینی شهروندان در حوزه‌های مختلف خیز کرمان برای پیوستن به شبکۀ «شهر جهانی صنایع دستی»معاون شهردار کرمان تأکید کرد: ضرورت تلاش برای...
«خانه هلال شهروندی ماه بنی‌هاشم» افتتاح شد «خانه هلال شهروندی ماه بنی‌هاشم» افتتاح شد   «خانه هلال شهروندی ماه بنی‌هاشم»، با همکاری فرهنگ‌سرای ماه...
بخش ویژۀ کودکان دارای معلولیت به «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک» اضافه می‌شود با پیشنهاد شهردار کرمان؛بخش ویژۀ کودکان دارای معلولیت به «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک» اضافه می‌شود   شهردار...

معرفی زیر مجموعه ها

  موزه بی بی حیاتی
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر
  مدارس غیردولتی شهرداری

معرفی معاون

محمد جهانشاهی

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان